Válka operátorů začíná…

Jsem víceméně spokojeným zákazníkem jednoho nejmenovaného operátora. Mé telefonní účty se pohybují měsíčně kolem 2000-2500,-Kč. Někdy i více. Říkal jsem si, že nejsem tak bezvýznamným zákazníkem, a že bych si mohl zaslouzit aspoň malou péči. Jenže realita byla jiná.Prakticky více než dva roky si mě operátor vůbec nevšímal. Nezajímalo jej zda jsem či nejsem spokojen, jestli mě něco štve… Prostě zákazníku plať!
Proto se také těším na 16.1.2005. Od tohoto dne bude umožněna přenostitelnost mobilního čísla mezi operátory. A ač to spousta kritizuje, já jsem za tento krok rád.

Už dnes totiž si můžeme všimnout zajímavého trendu. Nenabízejí se výhodné služby pouze novým zákazníkům, jako tomu bylo donedávna, ale tisíce volných minut mohou přibýt i stávajícím zákazníkům. Stačí maličkost. Podepsat smlouvu na dva roky…

Proč to operátoři dělají? Inu jsou si vědomi toho, že nyní jim ten pevně lapený zákazník může uniknout. Není totiž už vázán jejich číslem.

Dokonce i mě si konečně můj operátor všiml. A zkuste hádat, co mi nabídl. Ano-ti kteří hádají, že mi nabídl smlouvu na dva roky, hádají správně.

Jako správný vyjednavač jsem se zeptal, co za to. I na toto byla slečna připravena. Zato já ne. Za to, že u toho operátora provolám měsíčně minimálně 2000,- Kč a to většinu v rámci jeho sítě, mi nabídl toto:

Při úpisu na dva roky dostanu od nich 2000 bůh_ví_čeho. Za tyto, řekněme, body si můžu nakoupit telefon nebo získat slevu na paušálu.

Zdá se mi, že mi operátor nabídl málo, proto jsem slečně poděkoval a řekl jí, ať mi za týden zavolá s lepší nabídkou.

Jsem zvědavý, co mi přenositelnost čísla přinese v reálném provozu.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..