Sleva pro nezaměstnané?

Při hledání zajímavého vánočního dárku jsem narazil na věc, která mě skutečně nadzvedla ze židle. Městské Divadlo v Mostě nabízí výrazné slevy pro různé skupiny obyvatel. To, že jsou různě zvýhodňováni důchodci, studenti nebo matky na mateřské se dá pochopit, ale proč proboha mají být zvýhodňováni lidé, kteří žijí na úkor ostatních?

Mostecké divadlo totiž zavedlo speciální akci: Sleva 50% po předložení průkazky z úřadu práce.

divadlo_most_sleva
(originál najdete přímo na webu divadla)

Kdyby tuto akci vyhlásila soukromá organizace, neřekl bych proti tomu ani slovo. Jenže ve chvíli, kdy tyto akce pořádá příspěvková organizace, kterou sponzorují právě ti, na které se žádná akce nikdy vztahovat nebude, totiž plátci daní, mě docela štve. Zejména proto, že jsou zvýhodňováni právě lidé, kteří se nechají živit ostatními. Kde je motivace vracet se co nejdříve do zaměstnaní? Má být motivací stále se zvyšující počet výhod, kterými si odpovědní kupují tuto rostoucí armádu voličů?

Ano, existuje skupina nezaměstnaných, kteří se do této tíživé situace dostali ne vlastním zaviněním. Je však otázkou, zda se dotyčnému poskytne takový komfort, že se mu nevyplatí vzít zavděk jakoukoliv prací, nebo si prostě žít za cizí peníze.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..