Recenze: Mandrake Linux 9.1 GPL set

Koncem minulého týdne vyšla ostrá verze Mandrake Linuxu 9.1. Uživatelé této bezesporu kvalitní distribuce se na ni těšili a nutno říct, že oprávněně. Sám jsem ji nainstaloval a chvilku testoval. V dnešním článku bych vám rád přinesl pár postřehů mých, ale i ostatních

Instalace Mandraku probíhá bezproblémově, instalační program byl zcela přepsán pod Xka. Jestli to byl správný krok nechám na posouzení každého z vás. Ovšem já ho vítám.

Instalace je moc pěkná, sloupec s kroky instalace mohl být propracovanější. Ve vstupních polích instalačního programu stále nefunguje Backspace, místo něj je nutné používat Delete.

Překvapilo mě, že update distribuce z 9.0 na 9.1 trval skoro dvě hodiny, zatímco čistá instalace byla hotova za bezmála 45 minut.

Takzvané billboardy, které se zobrazují počas kopírování souborů, jsou pěkné a vkusné, ale co se mi nelíbilo, je to, že se stále opakovaly a texty byly špatně formátvány(překrývaly se). Tady nevím, čím to bylo, ale svedl bych to na špatnou lokalizaci.

Instalace je hotova a tak se vrhněme na postřehy při používání Mandraku.

První co mě bootu Linuxu, a nejem mě, překvapilo, bylo to, že nešel zvuk. Nakonec se ukázalo, že šlo o ztlumenou hlasitost v aumixu. Chybička drobná a zbytečná.

Udajné problémy se supermountem v 9.0 nabyly v 9.1 ještě vetších problémů a nefunguje vůbec. Nejvíce problémů je s vypalovačkami přes emulované SCSI rozhraní.

Defaultní téma Galaxy je velmi povedené, které je mnohem vkusnější a praktičtější než původní Keramic.

Toť pro začátek vše, MDK 9.1 nebýt těchto problémů je celkově velmi provedné, excelentně je také vyvedeno MDK Control Centrum.

A resumé? Povedená distribuce, která by si zasloužila opravit těch pár bugů a má právo hrdě se hlásit mezi nejlepší distribuce Linuxu.

Pozn. Autor není objektivní. Sám používá Mandrake od verze 7.2 🙂

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..