Noste svou zbraň vždy a všude

V minulém článku Deset chyb při skrytém nošení zbraně jsem jako jednu z chyb zmínil nekonzistenci v nošení zbraně. Tedy to, že nosíte zbraň pouze občas, a také že to považuji za jednu z chyb při skrytém nošení zbraně. V dnešním článku se vám pokusím nastínit, proč já považují konzistentní nošení střelné zbraně za důležité.

Z facebooku vybírám pár reakcí, které reagovaly právě na bod o konzistentním nošení zbraně, jejichž autoři nepovažují za nutné nosit zbraň vždy a všude.

První přístup je, podle mého názoru jedním z nejrozšířenějších:

Bod 8. (Občasné nošení zbraně – pozn. autora) nevidím jako nějakou extra závadu… U nás na vesnici rozhodně denně nenosím a ani to neplánuju… Nosím jenom do měst nebo prostě někam kde je větší koncentrace kriplů…

Nechci tvrdit, že v našich končinách je natolik nebezpečno, že by se agresor skrýval za každým rohem. Proto se může zdát, že jsme schopni odhadnout pravděpodobnost útoku na sebe. Ale odpovězte si na toho:

Za rok 2016 (novější statistiky ještě nejsou uvolněné) bylo zavražděno 9 lidí, 48 žen bylo znásilněno a skoro 200 lidí bylo oloupeno. Byly tyto osoby natolik nezodpovědné, aby dobrovolně šly do míst, kde předpokládali, že budou napadeny? Vsadím se, že ne, stejně jako pisatel nepředpokládal, že se pohybují v oblastech s větší koncentrací „kriplů“, byly prostě jen ve špatnou dobu na špatném místě.

Taky si myslim že nosit zbraň když si jdu do večerky pro rohlíky nebo venčím psa asi není samozřejmost… Na to mám nůž a pepřák „kdyby něco“ … Prostě být připraven a nespoléhat jen na zbraň 😉

Autor tohoto komentáře věří, že se agresorovi dokáže ubránít nožem a pepřákem. Nemám důvod toto zpochybňovat a určitě je lepší nůž a pepřák než nic. Jenže ne každý je schopný se ubránit pomocí těchto zbraní a když to vezmu do konečného důsledku, pisatel příspěvku vlastne chodí ozbrojený trvale, jen občas střelnou zbraň vymění za něco méně hlasitého.

Tak jak to tedy vlastně s tím konzistentním nošením střelné zbraně je?

Předně je potřeba si vyjasnit jednu důležitou věc – pokud věříte, že „není potřeba nosit zbraň , protože se právě necítíte ohrožený“ zvažte, zda tento postoj nepřehodnotit.  Bohužel je smutnou pravdou, že všichni z výše uvedených statistik by jistě tvrdili, že „si nikdy nemysleli, že něco takového by se mohlo stát právě jim. Určitě ne v jejich městě nebo na místech, kde jsou zvyklí se pohybovat prakticky každý den.“

Tak si to vezměmě popořádku. Žijete na vesnici nebo na malém městě, kde se nikdy nic špatného nestalo. Pomiňme teď fakt, že takové místo neexistuje, protože tam, kde žijí lidé, se prostě zločiny stávají. Ale to je jedno. Ráno se probudíte a vyrazíte do nejbližší večerky koupit rohlíky k snídani nebo vyvenčit psa. „To je jen za rohem, proč bych sebou měl  tahat svoji zbraň“, říkate si.

Pokud takhle přemýšlíte,  zkuste to jinak. Pokud chcete, aby se vaše střelná zbraň stala běznou součástí vašeho života, na kterou se v případě nouze můžete spolehnout, musíte ji přijmout jako naprosto běžnou součást toho, bez čeho neopustíte domov. Musí se prostě stát další peněženkou nebo mobilem.

Když pak totiž dojde k nejhoršímu, stává se to obyčejně ve chvíli, kdy to vůbec nečekáte. Život prostě nefunguje tak, že se ráno probudíte a řeknete si, že vás nějak loupe v kříži, takže to znamená, že zrovna dneska vás někdo přepadne. Můžete se to stát kdekoliv a v jakékoliv situaci a stejně jako při odchodu z domova nazapínáte alarm podle toho, jestli „cítíte něco v kostech“, měli byste se podobně chovat ke své zbrani.

Smutným faktem je to, že i první přepadení může být i vaše poslední. A vaše zbraň vám prostě nepomůže, pokud v tuhle nejnevhodnější chvíli bude bezpečně zamčená v trezoru.

Zločinci nespí a nemají slitování. Buďte ti, kteří budou připravení bránit sebe a své blízké a nedají zločinci šanci nikomu ublížit. Noste svou zbraň.

Pokud ještě nevlastníte zbrojní průkaz, ale přáli byste si jej získat, zkuste využít mobilní aplikaci pro iPhone z mé dílny, která vám pomůže se připravit na zkoušku. Stáhnout si ji můžete do vašeho telefonu přímo z iTunes.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..