Jak střílet bez zbrojáku?

Získání zbrojního průkazu není snadna a už vůbec ne levná záležitost. Pokud budete mít zájem legálně střílet i z něčeho jiného, než je vzduchovka, bez něj se prostě neobejdete.

Možná si ale nejste úplně jisti, jestli to za tu energii, čas a peníze opravdu stojí. Naštěstí naše legislativa je ke střelcům relativně přátelská a dává každému držiteli obrovskou důvěru, která spočívá v tom, že po dohledem držitele zbrojního průkazu může na střelnici střílet každá dospělá osoba a dokonce, při splnění zvláštních podmínek, můžete vzít na střelnici i vaši ratolest, které je alespoň deset let. Tak tedy jak na to?

Máte řadu možností, buď si zaplatíte instruktora přímo na střelnici nebo využijete akce na některém z mnoha slevových a zážitkových serverů.

Výhodou těchto akcí je, že máte možnost si vyzkoušet větší škálu zbraní a ve většině případů se o vás bude „starat“ zkušený profesionál, který má rozsáhlé zkušenosti. Nevýhodou pak ale může být vyšší cena, protože kromě pronájmu střelnice a střeliva, platíte ještě čas profesionála, který vás musí mít trvale pod dozorem.

Za úplně nejlepší variantu považuji domluvit se s nějakým kamarádem nebo známým, který je již držitelem zbrojního průkazu a je ochoten vás vzít na střelnici. Kromě úspory peněz se návštěva střelnice stane mnohem pohodovější a neformálnější. Navíc budete mít mnohem víc času, protože jediné, co vás bude limitovat, je zásoba střeliva, kterou kamarád přinesl.

Ve všech případech bude vaše návštěva střelnice probíhat víceméně podobně. Po příchodu na střelnici vaše první kroky budou směřovat za správcem střelnice, kde mu předložíte ke kontrole svůj občanský průkaz nebo pas. Pak už můžete směle pokračovat na přidělené střelecké stanoviště.

Před samotnou střelbou by vás váš průvodce měl poučit o bezpečnosti při střelbě. Tou nejdůležitější věcí je to, že za všech okolností musíte se zbraní mířit do bezpečného prostoru, tedy tam, kde jsou obyčejně umístěné terče a v žádném případě nesmíte se zbraní namířit na jiného člověka a samozřejmě ani na sebe. Občas mě děsí, když vidím, že spousta laiků má tendenci z nějakého, mě neznámého důvodu, koukat do hlavně pistole. Nedělejte to, za prvé je tam tma a nic tam neuvidíte a za druhé, pokud by zbraň vystřelila, měli byste velké bebí.

Kamarád by vám, kromě bezpečnosti, měl vysvětlit také ovládání zbraně. Pokud vám není něco jasné, určitě se zeptejte. Každý střelec vám vše rád vysvětlí.

A pak už je to jen na vás – užijte si svůj čas. Věřím, že vás střelba chytne a brzy se potkáme někde na střelnici. A pokud nemáte takového kamaráda a pohybujete se někde po Praze a okolí, ozvěte se mi. Rád s vámi zajdu abyste si mohli vyzkoušet tenhle skvělý koníček.

2 odpovědi na “Jak střílet bez zbrojáku?”

  1. Byl jsem si takhle nedávno poprvé zastřílet s kamarádem, který má zbrojní průkaz. Přesně jak píšeš, pohodové odpoledne, které jsem si moc užil. Díky tomu jsem i našel tady tvé články, protože jsem se začal zajímat o zbrojní průkaz a po přečtení tvého článku, no, začnu na něj šetřit… 😀

  2. No to je mé přaní si jit zastřilet.Musim pročist podrobnosti a hura na střelnici

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..