Tip: Jak na screencast

Dneska mi od kolegy, který dostal za úkol pokopnout jeden problém s buildováním našeho projektu, výsledek jeho práce, a to v celkem netradiční formě – jako screencast. To mě přivedlo na myšlenku, že vůbec nevím, jak se takový screencast dá vyrobit. To mi nedalo spát natolik, že jsem po tom zapátral a zjistitl, že existují moc pěkné nástroje.

Pro ty, kteří nevědí, co to screencast je, začneme krátkou definicí. Screencast je záznam obrazovky počítače obyčejně s audio doprovodem (komentářem), který obyčejně slouží jako úkázka nějaké operace nebo návod.

Na trhu existuje spousta pěkných nástrojů. Některé zdarma, jiné za peníze – klasika. Jeden z nich mě zaujal natolik, že jsem se rozhodl o něj podělit. Jmenuje jmenuje se ScreenCastle a je výjimečný tím, že je naprosto „instantní“ – žádná instalace softwaru, ale pouze applet v prohlížeči. A co víc – je zdarma.

screencastle_0

Použití je snadné, stačí jít na web s aplikací, kliknout na velké červené tlačítko a pak už vše funguje samo. Vyberete si oblast, kterou chcete nahrávat, nahrajete akci, o kterou se toužíte podělit.

screencastle_1

Applet pak sám uploaduje vaši nahrávku na server. Z tohoto serveru si pak video můžete stáhnout pro další použití.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..