Do It Yourself – In-house flight simulator

Na poslední „ne-konferenci“ jOpenspace, která se letos konala pod záštitou společnosti JetMinds (nyní Vendavo Czech), jsem měl krátkou přednášku o mém projektu stavba kokpitu Boeingu 737.

OpenSpace konference jsou specifické tím, že se jejich program příliš dopředu neplánuje. Mluví se zkrátka o tom, co účastníky zajímá. Nikdo totiž není jen pasivním divákem, každý přispěje svou troškou do mlýna. Pokud Vás zajímá více o tomto druhu „konferencí“ podívejte se na slideshow Bruce Eckela (anglicky).

Nápad uspořádat podobný typ konference i u nás se zrodil v hlavě Michala Šrajera (Inmite s.r.o.), který se nechal do značné míry inspirovat velmi vyvedenou akcí JavaPosse Roundup, již poněkolikáte konanou za velkou louží.

Doposud se odehrály 4 ročníky této akce. První dva se konaly na Jizerce, třetí poblíž Znojma a poslední v Krkonoších. Na akci se vždy sjede 15 – 25 lidí, které spojuje zájem o vývoj aplikací a stráví víkend diskusí o technologiích, zkušenostech a aktuálních problémech, které řeší. Kromě neformálních diskusí si každý z účastníků připraví krátkou přednášku na jím zvolené téma – typicky v rozsahu okolo 10 minut. To, že se jedná o zajímavé přednášky se můžete sami přesvědčit poslechnutím audio záznamů, které jsou dostupné na těchto stránkách.

Od roku 2011 jsou registrace na tuto akci otevřené komukoliv, kdo má zájem se zúčastnit. Poslední ne-konference byla organizována přes Srazy.info a tento trend by měl v budoucnosti také pokračovat.

A nyní k mé přednášce

Jirka má zvláštní koníček – kromě vývoje SW je to létání v Boeingu 747. Že se tyto dvě věci dají jen těžko skloubit dohromady? Ani ne, když si na Boeing přestavíte kus svého vlastního domu. A právě o tom, kudy na to (v případě, že máte v domě přebytečné místnosti) se dozvíte v tomto podcastu.

Podcast [17:13] 7.2 MB

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..