Antisemitismus? Holokaust? Kdepak, jen kšeft!

Náhodou jsem dnes narazil na článek pojednávající o reklamní kampani společnosti Mountfield.

Konkrétně se jedná o jeden z mnoha reklamních spotů, a ten, kde Zdeněk Izer představuje “ortodoxního žida”. Abych řekl pravdu, mě samotnému (nejsem žid :-) ) došlo, že se jedná o žida až po přečtení tohoto članku.

Co mě ovšem naprosto zvedlo ze židle, jsou slova předsedy židovské federace Tomáše Krause, který se snaží tuto reklamní kampaň přirovnat k počátkům holokaustu. Konkrétně uvedl :“Holokaust také začínal jen karikaturami v nacistických časopisech a vyvrcholil ‘Ausschwitzem’ (vyhlazování židů)”

Ať se na mě pan Kraus nezlobí, ale čeho je moc toho je příliš. Už mě postupně začínají tyhle nářky “utiskovaných menšin” vadit. Proč, když si někdo udělá vtip ze židů, je antisemitista, když z cikánů, je rasista. Pokud řeknu vtip o ženský, jsem zase sexista… Po přečtení članku a výrokům pana Krause, mi přišlo, že pan Kraus srovnává nesrovnatelné: Televizi v demokratické zemi a tendenční plátek nacistů, který měl za úkol rozpoutat histerii a nenávist proti nearijské rase. Myslím si, že tento výkřik z naší české kotliny, který dolehl až do světa, je naprosto mimo. V tomto případě určitě nejde o podporu antisemitismu, ale o obyčejný kšeft. Když nad tím tak přemýšlím, divím se, že se neozvali ochránci zvířat nebo nejaký předseda číňanské federace. Reklama jako reklama a mohu zodpovědně prohlásit, že pokud nějaká reklama má vtip, nápad a hlavně není na prací prášek ;) , tak mi zas tolik nevadí.

Závěrem bych rád uvedl, že nejsem ani rasista a ani antisemitista. Zastávám názor, aby se o holokaustu co nejvíce mluvilo, ale jen prostě nemám rád, když se z komára dělá velboud…

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..